Hallitus vuonna 2022

Hallituksen puheenjohtaja:

Sirpa Alkunen

sirpa.alkunen@sktl.fi

 

 

 

Kirjallisuuden kääntäjien jaoston edustaja:

Kaisa Ranta

kaisa.ranta@sktl.fi

 

 

 

Asiatekstinkääntäjien puheenjohtaja 

Laura Pascual

laura.pascual@sktl.fi

 

 

 

Av-kääntäjien jaoston puheenjohtaja:

Juhana Korhonen

juhana.korhonen@sktl.fi

 

 

 

Tulkkijaoston puheenjohtaja:

Marjo Autioniemi

marjo.autioniemi@sktl.fi

 

 

 

Opettajien ja tutkijoiden jaoston puheenjohtaja:

Esa Penttilä

esa.penttila@sktl.fi

 

 

 

Tampereen paikallisosaston edustaja:

Pia von Essen

pia.vonessen@sktl.fi

 

 

 

Turun paikallisosaston puheenjohtaja:

Aulikki Vuola

aulikki.vuola@sktl.fi

 

 

 

Vaasan paikallisosaston edustaja:

Gun-Viol Vik

gun-viol.vik@sktl.fi